You Are Waste of Space

You are waste of space yazısını görünce içimdeki taşkın deniz biraz duruldu. Kendime bakınca yani bunun sebebini düşününce geleceğe dair kaygılarımın, hayatı daha iyi yaşamaya dair çabamın, geldiğim noktadaki belirsizliğin tüm bu dalgaları vahşi şekilde köpürten unsurlar olduklarını gördüm. Oysa yaptıklarımız, yapacaklarımız o kadar önemli miydi? ve iyi bir hayat yaşamak mümkün müydü? yoksa istisnasız bir biçimde tüm bunlar zihnin gölgeleri miydi sadece?

Aslında bu sorular işte o sözle cevabını bulduğundan deniz durulmuştu artık. Hayat o kadar hızlı akıp gidiyor ki, değil tutmayı ona dokunmayı bile başaramıyoruz bazen. Yaşadığımızın dahi farkında olamıyoruz. Nefes aldığımızı hissetmiyoruz. Zihnimiz ağır. Bedenimiz yorgun. Gecelerimiz gergin. Gözlerimizde uykusuzluk. Sonra diyorsun ki ne önemi var?

rahatla

Bu hayatta her zevki tatma çabasına girişmiş insanın hali acınası değil mi yani? böyle bir hayat mutlu bir hayat mı peki? ya da çok zengin olduğunuzda dertleriniz sonlanacak mı sanıyorsunuz? kapitalizm öyle sanalım diye her şeyi yapıyor gerçi. Sağlığınız hiçbir zaman yüzde yüz olmayacak. her an mutlu olmanız mümkün değil. her şeyi elde etseniz çabucak sıkılıp vazgeçeceksiniz. Sosyal medya hesaplarında sadece gülerken gördüğünüz yüzler aldatmasın sizleri. Maddi ve manevi olarak ne kadar uçlarda olursak olalım insan olma ortak paydasında öyle ya da böyle benzer tatları tadıyoruz. Çekilen acıları küçümsemiyorun. Sadece kazanan ve kaybeden yok demek istiyorum.

Beni anladığınızı biliyorum. Çünkü daha önce yazdığım şu sözü anımsıyorum: ‘Ne kadar farklı tecrübelerden geçsek de benzer duyguları yaşarız.’ Madem yaşam bir yönüyle de yalan, biz de bu yalana göre fazla itibar etmeyelim.

Editör Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.